Kariéra Vojty Nedvěda

Více informací o tom, v jakých kapelách jsem byl členem a kdy jsem se vydal na sólovou dráhu. 


Dinosauři

V roce 1992 jsme se jako Dinosauři zúčastnili Národní přehlídky ZUČ ve složení František Nedvěd ml. Vojta Nedvěd, Petr Hynek, kde jsme zvítězili. Petra Hynka později nahradili Jan Albrecht a Yvona Holá.

Příbuzní

Jednoho dne k nám přijel do Luk pod Medníkem můj bratranec Honza Nedvěd ml. Seděli jsme na verandě, hráli a zpívali. Ladilo nám to a tak jsme si řekli, proč nezkusit hrát společně. A tak se také stalo. 

V létě 1993 tak v Sázavě hrála kapela Příbuzní ve složení - Vojta Nedvěd, Jan Nedvěd ml., František Nedvěd ml, Hana Šebestová, Ladislav Zvak. Po necelém roce, z kapely Příbuzní odchází František Nedvěd ml. I když se ze mě v roce 1995 stal vyučený pekař, hudba u mě zvítězila. Stal jsem se tak profesionálním muzikantem. V červnu 2004 se kapela Příbuzní rozhodla, pro dočasnou pauzu.

Poklad

V letech 1999-2004 jsem byl členem kapely Poklad ve složení Jan Nedvěd st., Jan Nedvěd ml., Jiří Škorpík, Pavel Větrovec ml., Pavel Škorpík, Jan Oršulík, Milan Plechatý, Camilo Caller a Hana Šebestová.

Kapela Honzy Nedvěda

V letech 2004-2008 spolu s Milanem Plechatým a Jindrou Konířem, doprovázím kapelu strejdy Honzy Nedvěda.

Kapela bratří Nedvědů

2008 - Tento rok je důležitým milníkem v mé kariéře. Díky šťastné události, kdy se můj táta František a strejda Honza rozhodli hrát opět spolu, mohu tak hudebně doprovázet (s Milanem Plechatým, Petrem Kocmanem a Jardou Petráskem) oba najednou v seskupení bratři Nedvědi (2008-2013).

Tie Break

Dále v témže roce zakládá táta svou kapelu Tie Break, ve které s Milanem Plechatým a Petrem Kocmanem působíme a která beze změny funguje až do července 2021.

Vojta Nedvěd - sólový zpěvák

Červenec 2021Po náročném období spojené s tátovou nemocí a následným úmrtím jsem se rozhodl dostát nasmlouvaným hudebním závazkům a se současnou kapelou pokračovat. Přebral jsem tak od táty pomyslný štafetový kolík a stávám se lídrem kapely. Na koncertech hrajeme skladby, jak z mých sólových desek tak i písně napříč tvorbou bratrů Nedvědových.