Kariéra Vojty Nedvěda

Více informací o tom, v jakých kapelách jsem byl členem a kdy jsem se vydal na sólovou dráhu.

Dinosauři

V roce 1992 jsme se jako Dinosauři zúčastnili Národní přehlídky ZUČ ve složení František Nedvěd ml. Vojta Nedvěd, Petr Hynek, kde jsme zvítězili. Petra Hynka později nahradili Jan Albrecht a Yvona Holá.

Příbuzní

Jednoho dne k nám přijel do Luk pod Medníkem můj bratranec Honza Nedvěd ml. Seděli jsme na verandě, hráli a zpívali. Ladilo nám to a tak jsme si řekli, proč nezkusit hrát společně. A tak se také stalo.

V létě 1993 tak v Sázavě hrála kapela Příbuzní ve složení - Vojta Nedvěd, Jan Nedvěd ml., František Nedvěd ml, Hana Šebestová, Ladislav Zvak. Po necelém roce, z kapely Příbuzní odchází František Nedvěd ml. I když se ze mě v roce 1995 stal vyučený pekař, hudba u mě zvítězila. Stal jsem se tak profesionálním muzikantem. V červnu 2004 se kapela Příbuzní rozhodla, pro dočasnou pauzu.

Poklad, Nedvědi, Teibreak

V roce 1999 - 2002 jsem byl členem kapely Poklad ve složení Jan Nedvěd st, Jan Nedvěd ml, Jiří Škorpík, Pavel Větrovec ml, Pavel Škorpík, Jan Oršulík, Milan Plechatý, Camilo Caller, Hana Šebestová. V kapele Poklad jsem zůstal až do roku 2006. V tomto roce jsem se stal členem doprovodné kapely Honzy Nedvěda st.

Díky šťastné události, kdy se můj táta a strejda Honza rozhodli hrát opět spolu, mohu tak hudebně doprovázet oba najednou ve skupině Teibreak.

Sólová dráha

Publikum se snažím zaujmout také jako sólový zpěvák.

V roce 2007 jsem vydal své první sólové CD - Bílý měsíc. V roce 2015 jsem vydal druhé CD - Zrnka.